Zimu si v Kašpárkově užili všichni členové rodiny.

Pravidelně pokračovala oblíbená Tátaherna a proběhla i Vláčková herna, kdy koleje, mosty, tunely, depa… pokryli celý koberec i část podlahy v herně.  Dále jsme rozšířili hlídání s možností coworkingu na další den. Hlídání dětí v Kašpárkovské herně tak probíhá pravidelně každé pondělí a pátek dopoledne.  

Pro dospělé jsme připravili dvě besedy.
Na lednové besedě nám mikrobioložka Veronika Korecká ukázala, jaké výhody má pestrý mikrobiom v našem střevě a jak o něj správně pečovat.
V únoru nám pak Aneta Hrazdilová poradila, jak o sebe v zimě pečovat, abychom byli na jaře plní energie a radosti. 

Další plánované besedy najdete v kalendáři

Děti si se Zdeničkou Makovskou užili karnevalové zpívání a muzicírování. Při kterém se malovalo, tvořilo a hodně se smálo. V herně se to hemžilo princeznami, piráty, zvířátky a připlula i mořská panna. 🙂 
Další muzicírování bude jarní (duben) a děti jím provede víla Rozmarýnka.

A děti z dramatického kroužku z DDM Zastávka ukázali odvahu a zahrály plnému zrcadlovému sálu pohádku      O třech kuřátkách. Diváci prošly s kuřátky lesem a zjistili, že pomáhat ostatním se vyplatí. Na další fotky se můžete podívat zde.

Také jsme v zimě tvořili.

Sněhu si děti užili víc na sobotní tvořivé dílně než venku. Školkové děti mohly tvořit sami, mladším dětem pomáhali rodiče. Další sobotní dílna je v plánu na jaře a zase to bude pestré. 🙂

Rodiče na večerní čtvrteční tvořivé dílně malovali horkým voskem krásné barevné obrazy. 
Více fotek z tvořivých dílen si můžete prohlédnout zde.
V březnu bude tématem Čtvrteční tvořivé dílny výroba šperků z plsti.

Na Standovu tvořivou dílnu se odvážní tatínci  a maminky s dětmi sešli v Otevřené dílně SVČ. Kde si vyrobili dřevěný samostříl/kuš, za který by se nemusel stydět ani středověký rytíř. Ostatní fotky z vyrábění zde.

Další Standova tvořivá dílna je v plánu v dubnu. Přihlášky zde.

Zima byla plná zábavy, tvoření a nových informací. Na jaře k tomu přibydou i venkovní akce jako je Jarní šipkovaná nebo vycházka ke dni Země Za zvířátky na Okrouhlík.

Těšíme se na setkání!