Lektoři

Lucie Šímová

Mám ráda lidi a práci s nimi.
Mám ráda přírodu a svět kolem nás.                                                               
Mám ráda děti, ty svoje i  ty „své“ v kroužcích.                                               
Mám ráda pohyb a čerstvý vzduch.                                                                 

Ráda se učím nové věci a ráda je předávám dál.

Prostě, tak nějak ráda žiju!… 🙂

Jsem: lektor cvičení pro děti od nejmenších až po předškoláky, certifikovaný průvodce světem jógy a zdravotního cvičení a průvodce evropskými zeměmi, zejména horami a přírodou 

Aneta Hrazdilová

Jsem maminka tří holčiček. Vystudovala jsem ekonomii na VUT v Brně, nyní jsem maminka na plný úvazek. S dětmi ráda navštěvuji různé kroužky a aktivity, mám ráda cestování, procházky v přírodě, své domácí tvoření jako vázání květin, věnců a malování. 

Od září vedu v Kašpárkově cvičení rodičů s dětmi, kde bych své zkušenosti a nápady ráda předala dál. Společně se naučíme spoustu písniček, básniček a formou hudebních hrátek se zaměříme na zdravý motorický vývoj, rozvoj řečových dovedností a dalších schopností dítěte. A věřím, že i pro rodiče to bude příjemně strávený čas. 

 

Lenka Jílková

Díky práci s dětmi můžeme opět prožít zapomenuté, objevit neskutečné a nechat se nést na obrovské vzducholodi fantazie. 

Se svými dětmi již dříve a s dětmi v Kašpárkově v Tvoření od roku 2015 toto prožívám a nasávám plnými doušky. Od podzimu 2016 navíc v keramickém kroužku, s hlínou a přírodními barvami. Můžeme se potkat nebo jsme měli již potěšení v dopoledním kroužku, na příměstském či pobytovém táboře. Můžete navštívit některou z pravidelných čtvrtečních dílen s Katkou Hoke nebo dílny v rámci kulturního života našeho města. Se školkovými či staršími dětmi se můžeme potkat v keramice v SVČ Rubiko, s kterým rodinné centrum spolupracuje

Ráda nechávám děti pracovat dle jejich fantazie, projevit své potřeby, užít si proces tvorby.

Na všechny děti s jejich rodiči se moc těším!

Lucie Parkanová

Pohyb mě doprovází již od malička, považuji ho za nedílnou součást života. Je pro mě důležité k němu vést nejenom své tři děti, ale i ostatní. Cílem je vytvořit u dětí kladný vztah k pohybu, kdy se děti kromě fyzického vybití naučí i trpělivosti a zároveň stráví čas se svými rodiči.

Veronika Svobodová

Vystudovala jsem ekonomii na Masarykově univerzitě. Již 7 let jsem ale maminkou, aktuálně tří úžasných dětí, které se od malička snažím vést k pohybu tak, aby ho vnímaly jako součást života. Absolvovala sem nespočet cvičení a kroužků s dětmi, které nás velmi nadchly.
Miluji dětský smích a proto jsem se rozhodla být lektorkou dětského cvičení. Budu se snažit, aby děti odcházely z tělocvičny pořádně vydováděné a natěšené na další hodinu.

Nikola Grossová

Jsem certifikovaná lektorka angličtiny pro naše nejmenší.
Ve volném čase si ráda čtu, baví mě cestování a procházky v přírodě. Práce s dětmi mě vždy naplňovala a po několika letech strávených v Anglii jsem věděla, že tohle je ten správný směr.
Zábavy není nikdy dost, a tak se v kroužku angličtiny učíme pomocí her a písniček. Věřte nebo ne, ale začít se dá kdykoli!

Standa Mikeš

Jako kluk jsem s dědou zatloukal hřebíky a zapojoval žárovičky a řezal nohy u nábytku.Když jsem se stal puberťákem, lepil jsem modely a stavěl vláčky. V období studentských let jsem trávil léta v truhlářské dílně a s tesaři na stavbách. Tam jsem poznal jak je dřevo úžasný materiál.

Proto budu moc rád, když budu moc zažívat Vaši radost z tvoření při společných dílničkách.

Lenka Němcová

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Brně, Učitelství pro 1. stupeň ZŠ,. Práci s dětmi jsem se věnovala již před dokončením studií  – jako vedoucí na táborech, pomoc s přípravou na výuku, učitelka v mateřské škole, lektorka výtvarné výchovy a cvičení pro rodiče s dětmi v Brně a poslední roky hlavně jako maminka dvou dětí. 

Jsem ráda, když můžu dětem pomáhat objevovat svět a vidět, jakou radost z toho mají. Doufám, že společně v Kašpárkově zažijeme nespočet takových objevů.

Pavel Urbančík

Od malička se u nás doma fotilo a v koupelně se pak dělávaly fotky. Focení se mi tak stalo koníčkem na celý život. Něco málo o focení jsem se naučil ve fotoškole Aleše Chalupy. A pak už jen fotil a fotil.

Fotím rád krajinu, architekturu, lavičky 😉 a posledních 6 let i svoje holky.

V kašpárkově mě můžete potkat s foťákem na akcích, starám se o webovky a podporuji koordinátorku.

Rád Vás uvidím v Kašpárkovském fotoklubu, kde se schází lidé, kteří propadli stejnému koníčku.

Ivana Horňáková

Jako porodní asistentka se věnuji cvičení pro těhotné, které je o protažení namáhaného těla, správném dýchání, úlevových polohách a také o setkání a sdílení v kruhu žen, o zastavení se a času pro miminko a mámu. Mými tématy jsou pánevní dno a období šestinedělí.

Mým úkolem v Kašpárkově je zajištění herničky pro mámy s dětmi.

Pokud vás napadá něco, co by vám pobyt u nás vylepšilo, ráda si to poslechnu 🙂

Roman Klát

Jako student Fotoškoly Brno známého brněnského fotografa Evžena Sobka jsem začal obdivovat fotografie českých avantgardních fotografů jako jsou Jaroslav Rössler nebo Jaromír Funke a snažil se přenést tyto zkušenosti do vlastních fotografií, kde jsem zachycoval městskou noční krajinu brněnských ulic, za umělého osvětlení lamp, reklamních poutačů a světel dopravních prostředků.

Zajímám se také o jiné fotografické žánry jako je dokumentární, reportážní, krajinářská a street fotografie.

Zkušenosti, které jsem získal, předávám ve Fotoklubu v Rosicích a velmi rád Vám odpovím na jakoukoliv otázku týkající se fotografie.