Lektoři

Aneta Hrazdilová

Jsem maminka tří holčiček. Vystudovala jsem ekonomii na VUT v Brně, nyní jsem maminka na plný úvazek. S dětmi ráda navštěvuji různé kroužky a aktivity, mám ráda cestování, procházky v přírodě, své domácí tvoření jako vázání květin, věnců a malování. 

Od září vedu v Kašpárkově cvičení rodičů s dětmi, kde bych své zkušenosti a nápady ráda předala dál. Společně se naučíme spoustu písniček, básniček a formou hudebních hrátek se zaměříme na zdravý motorický vývoj, rozvoj řečových dovedností a dalších schopností dítěte. A věřím, že i pro rodiče to bude příjemně strávený čas. 

 

Lenka Jílková

Díky práci s dětmi můžeme opět prožít zapomenuté, objevit neskutečné a nechat se nést na obrovské vzducholodi fantazie. 

Se svými dětmi již dříve a s dětmi v Kašpárkově v Tvoření od roku 2015 toto prožívám a nasávám plnými doušky. Od podzimu 2016 navíc v keramickém kroužku, s hlínou a přírodními barvami. Můžeme se potkat nebo jsme měli již potěšení v dopoledním kroužku, na příměstském či pobytovém táboře. Můžete navštívit některou z pravidelných čtvrtečních dílen s Katkou Hoke nebo dílny v rámci kulturního života našeho města. Se školkovými či staršími dětmi se můžeme potkat v keramice v SVČ Rubiko, s kterým rodinné centrum spolupracuje

Ráda nechávám děti pracovat dle jejich fantazie, projevit své potřeby, užít si proces tvorby.

Na všechny děti s jejich rodiči se moc těším!

Iveta Novotná

Mám vystudovanou Janáčkovu akademii múzických umění a v současné době jsem na rodičovské dovolené s téměř tříletým aktivním rošťákem. Cvičení s dětmi pro mě není jen prostor pro vyřádění dětí, ale také místo setkávání, kde se děti naučí fungovat v kolektivu. Od září budu vést cvičení pro nejmenší děti, kde bych chtěla využít prvky a cviky z rehabilitačních cvičení, které přispívají k psychomotorickému vývoji dětí.

Kateřina Sedláčková

Jsem matkou dvou malých dětí  a jako takové mi není cizí svět básniček, písniček, dětského  smíchu a zvídavých otázek. Mám ráda zvířata, přírodu, tvoření, keramiku a vše, co mohu s dětmi sdílet.
Mým cílem jsou hodiny cvičení, které si děti užijí, vyřádí se v nich a třeba si i něco odnesou.
Těším se na Vás a doufám, že se ke mně děti budou rády vracet.

Jana Nezvalová

Jsem maminka dvou holčiček a ráda bych, aby měly kladný vztah ke sportu a k pohybu. Sama se věnuji sportu již od dětství a hlavně své velké sportovní lásce – badmintonu.
S dcerkami jsem chodila na cvičení k Anetě Hrazdilové, a když se naskytla možnost, abych cvičení vedla sama, ráda jsem této příležitosti využila. Básničky, opičí dráhy a různé hry nás hodně baví a díky tomu jsem zjistila, že je také ráda vymýšlím pro ostatní.
Kromě badmintonu mám ráda knížky, deskové hry a všelijaké tvoření.

Nikola Grossová

Jsem certifikovaná lektorka angličtiny pro naše nejmenší.
Ve volném čase si ráda čtu, baví mě cestování a procházky v přírodě. Práce s dětmi mě vždy naplňovala a po několika letech strávených v Anglii jsem věděla, že tohle je ten správný směr.
Zábavy není nikdy dost, a tak se v kroužku angličtiny učíme pomocí her a písniček. Věřte nebo ne, ale začít se dá kdykoli!

Standa Mikeš

Jako kluk jsem s dědou zatloukal hřebíky a zapojoval žárovičky a řezal nohy u nábytku.Když jsem se stal puberťákem, lepil jsem modely a stavěl vláčky. V období studentských let jsem trávil léta v truhlářské dílně a s tesaři na stavbách. Tam jsem poznal jak je dřevo úžasný materiál.

Proto budu moc rád, když budu moc zažívat Vaši radost z tvoření při společných dílničkách.

Pavel Urbančík

Od malička se u nás doma fotilo a v koupelně se pak dělávaly fotky. Focení se mi tak stalo koníčkem na celý život. Něco málo o focení jsem se naučil ve fotoškole Aleše Chalupy. A pak už jen fotil a fotil.

Fotím rád krajinu, architekturu, lavičky 😉 a posledních 6 let i svoje holky.

V kašpárkově mě můžete potkat s foťákem na akcích, starám se o webovky a podporuji koordinátorku.

Rád Vás uvidím v Kašpárkovském fotoklubu, kde se schází lidé, kteří propadli stejnému koníčku.

Ivana Horňáková

Jako porodní asistentka se věnuji cvičení pro těhotné, které je o protažení namáhaného těla, správném dýchání, úlevových polohách a také o setkání a sdílení v kruhu žen, o zastavení se a času pro miminko a mámu. Mými tématy jsou pánevní dno a období šestinedělí.

Mým úkolem v Kašpárkově je zajištění herničky pro mámy s dětmi.

Pokud vás napadá něco, co by vám pobyt u nás vylepšilo, ráda si to poslechnu 🙂

Roman Klát

Jako student Fotoškoly Brno známého brněnského fotografa Evžena Sobka jsem začal obdivovat fotografie českých avantgardních fotografů jako jsou Jaroslav Rössler nebo Jaromír Funke a snažil se přenést tyto zkušenosti do vlastních fotografií, kde jsem zachycoval městskou noční krajinu brněnských ulic, za umělého osvětlení lamp, reklamních poutačů a světel dopravních prostředků.

Zajímám se také o jiné fotografické žánry jako je dokumentární, reportážní, krajinářská a street fotografie.

Zkušenosti, které jsem získal, předávám ve Fotoklubu v Rosicích a velmi rád Vám odpovím na jakoukoliv otázku týkající se fotografie.