Den bezpečnějšího internetu

On-line seminář na téma MEDIÁLNÍ GRAMOTNOSTI se uskuteční v rámci kampaně Den bezpečnějšího internetu. Jak poznat manipulaci a desinformace šířené prostřednictvím médií? Teoreticky i prakticky zaměřený webinář. 

8.2.2022 od 17 do 18:30 hod.

Webinář je zdarma. Přihlašování zde

RODINÁŘE kraje Vysočina on-line

Kraj Vysočina pokračuje s pořádání on-line seminářů se zajímavými lektory nejen na rodinná témata. Odkaz na semináře zde.

  • Zdravé sourozenecké vtahy (Jiří Halada)
    čtvrtek 17.2., 17-18:30
  • Role v rodině (Jiří Halada)
    čtvrtek 3.3., 17-18:30

Starší semináře (prevence úrazů, asertivita, disciplína, vztek u dětí…) lze shlédnou ze záznamu.

Poradna pro rodiče - zdarma

Organizace Aperio zajišťuje bezplatnou poradnu v oblasti:

  • Pracovní a rodinné právo – pracovní smlouvy, mateřská a rodičovská dovolená, výpověď, rozchod či rozvod, výživné, svěření dítěte do péče.
  • Sociální zabezpečení rodiny – dávky, ošetřovné, peněžitá pomoc v mateřství, rodičovský příspěvek.
  • Psychologické otázky – vztahy, výchovné problémy, závažná životní rozhodnutí.
  • Telefonická krizová pomoc – první pomoc pro rodiče v náročných situacích.

Úsměv mámy

1 z 5 žen prožije v těhotenství nebo během prvního roku po porodu psychické obtíže.
Nejčastěji jsou úzkostného nebo depresivního rázu. Známe je jako poporodní depresipoporodní úzkost nebo vzácnější poporodní psychózu.

O těžkých chvílích mateřských málokdo otevřeně mluví. Když pak nečekaně přijdou, snadno nabudeme dojmu, že jsme jediné na světě, kdo to nezvládá. Je to ale zdání mylné. 

Maminky z organizace úsměv mámy o tom ví své. 

 

Rodina má mnoho krásných podob

Rodinné pasy Jihomoravského kraje připravily seriál podcastů. Formou rozhovorů nahlížejí do života rodin, které z určitého úhlu pohledu žijí tak trochu jiným životem. Jedná se o pět skupin, kterými jsou ovdovělé rodiny, pěstounské rodiny, rodiny s hendikepovaným členem, cizinci a sendvičové rodiny. K tématům se vyjadřují odborníci v dané oblasti i samotní členové rodin.
Cílem seriálu Rodina má mnoho krásných podob je podpořit péči o vzájemné vztahy, rodinnou problematiku a společné soužití formou odborných informací a osobních příběhů, vyvrátit obecné mýty a třeba i motivovat k zamyšlení nad otázkou pěstounství.

Odkaz na poslech zde

Týden manželství 14.-20. února

Nechte se inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší nebo obnovit to, co se časem ve vztahu vytratilo. Ve valentýnském týdnu každý rok společně oslavujeme, jak moc pro nás manželství znamená.

Týden manželství