Neobyčejný zážitek

Poslední květnový víkend byl pro mě skutečným zážitkem, rozhodla jsem se totiž absolvovat kurz první pomoci zaměřený na děti, který již z prvotního popisu nesliboval pouze teorii, ale praxi.

Maminky a tatínci byli vhozeni do řešení akutních situací, které, ač všichni doufáme, že se nám nikdy nepřihodí, stát se mohou. Kolektiv instruktorů organizace ZDrSem prokládal teorii poznatky z praxe, odpovídali na naše všetečné dotazy a pouštěli názorná videa. Po každé jednotlivé části bylo však na každém z nás zasáhnout. Umět vyhodnotit situaci, zareagovat a pomoci. Znovu a znovu. První pomoc není  „jen“  o umělém dýchání, na tomto kurzu tekla i (umělá) krev, a hodně. V takto různorodých situacích jsme si mohli dovolit udělat chybu, vrátit se na začátek, zkusit vše znovu, aby se nám správný postup dostal „pod kůži“.

Závěrem bych chtěla dodat, že zdraví našich dětí máme mnohdy my rodiče v našich rukou, a právě prevence a příprava jsou klíčové oblasti, na které bychom se měli zaměřit. Zajistíme-li dětem bezpečné domácí prostředí, nebudeme-li přeceňovat jejich síly a schopnosti, předejdeme spoustě nechtěných událostí.  Rodiče, pokud jste nyní nad kurzem váhali, příště se určitě zúčastněte, stojí to za to!

 Maminka Marie Svobodová