Divadýlko- O Červené Karkulce

25.6.2011 10:00 hod

Pohádkou O Červené Karkulce se MC Kašpárkov rozloučilo se svými návštěvníky a uzavřelo své prostory na celé prázdniny.  Aktivní členové však nebudou o prázdninách zahálet, ale budou připravovat program na příští školní rok.

Na všechny se těšíme v září.

Hrátky s nemluvňátky

Červen- závěrečná hodina kurzu „Hrátky s nemluvňátky“

Na poslední hodinu se přišel za „nemluvňátky“ podívat i veselý klaun.  Malí „absolventi“ kurzu dostaly na závěr pamětní list.

Opékání špekáčků

29.6.2011 9:30 hod

Kdo má rád voňavé opečené špekáčky, vyrazil dopoledne směrem k zámku do zahrady MŠ pod zámkem. Všichni vyzbrojeni klacíky na opékaní, polínky dřeva a špekáčky se sešli v 9:30 hod a začalo se s přípravami táboráku.

Děti nedočkavě pobíhaly. Nejprve se nadšeně chopily opékání špekáčků, ale po chvíli daly přednost pískovišti, prolézačkám a troše stínu.

Maminky tak dostaly příležitost, aby se trošku u ohně „ohřály“. Počasí se vydařilo a všichni si pěkný den užili.

Tvořivý čtvrtek – filigranské vystřihování

8.9.2011 18:30 hod

Tvořivou večerní dílničku zahájilo téma „Filigránské vystřihování“. Z papíru vznikala v šikovných rukou maminek pomocí malých nůžek umělecká díla. Dvě hodiny v příjemném prostředí při práci a šálku čaje utekly jako voda. Za měsíc se budeme těšit na další tvoření.

Září- Kašpárkovy dílničky pro kluky a holčičky

Ukázka, jak tvoří naši malí umělci s kašpárkem Edíkem.

Nedělní divadýlko pro nejmenší- O Budulínkovi

25.9.2011 10:00 hod

V tanečním sále ZKC v neděli v 10 hod přivítal diváky společně s tetou Beatou a tetou Zdeničkou i neposedný Budulínek. Děti si kromě zhlédnutí pohádky O Budulínkovi také protáhly svá tělíčka a společně si všichni zazpívali.

Nedělní divadýlko pro nejmenší- O pejskovi a kočičce

30.10.2011 10:00 hod.

Nedělní dopoledne nám zpestřily teta Vlaďka a teta Zdenička se svými kamarády Pejskem  a Kočičkou. Pejsek s Kočičkou se rozhodli, že je třeba poklidit domeček a dali se do mytí podlahy. Když se jim podařilo na sluníčku usušit kožíšky, společně s pomocí dětí upekli dort.

I když na dortu si nikdo moc nepochutnal, doma na děti čekala jistě nějaká dobrota.

Strašidelný bál

5.11 . 2011 15:00 hod.

   Kdo se chtěl trošku bát, nenechal si ujít „Strašidelný bál“, který se konal v sále Zámeckého kulturního centra.

   Již při vstupu do sálu na příchozí dýchla ta správná strašidelná atmosféra. U vchodu všechny vítaly „spanilé krásky“ v černém hávu. Celý sál byl zahalen černou pavučinou, z oken se smáli strašáci a na stolech svítila světýlka.

   Na bál přišli nejenom malí čarodějové, čertíci, kostlivci, bílá paní a jiná strašidýlka, ale zavítaly mezi nás také čarodějnice první kategorie Fridexa s porouchaným koštětem, brýlatá Arnoštka a další dospělácká strašidla, která dohlížela na svá neposedná mláďata. Celou akcí nás provázela čarodějnice Lucinda.

   Na malé i velké čekaly soutěže. Když se zrovna nesoutěžilo, tak se řádilo na tanečním parketu. Vyčerpaní jedinci mohli nabrat sílu v baru „Ohnivá pavučina“.

   Čas utíkal jako v pohádce a sobotní odpoledne se chýlilo ke konci stejně rychle, jako se blížil konec „Strašidelného bálu“. Díky všem, kteří akci připravili. Budeme se těšit na druhý ročník, který bude, doufejme, alespoň tak úspěšný jako ten letošní (129 účastníků).

Nedělní divadýlko pro nejmenší – Tři prasátka

27.11.2011 10:00 hod

A je tu poslední neděle v měsíci listopadu a s ní i Kašpárkovské divadélko. Tentokrát „O třech prasátkách“. Prasátkům se stavěním domečku přišlo pomoct 30 malých stavitelů, kteří si na závěr nedělního představení společně s tetou Zdeničkou a tetou Beatou zazpívali a protáhli svá tělíčka.

Mikuláš pro nejmenší

5.12.2011 10:00 hod

Mikulášská nadílka probíhala v MC již v dopoledních hodinách, aby si ji mohly užít i ty nejmenší děti. Děti příchod Mikuláše s andělem a čertem netrpělivě očekávaly v tanečním sále ZKC, kde byl hezky nazdobený vánoční stromeček, který čekal na slavnostní rozsvícení.

Po příchodu Mikuláše se svým doprovodem zněla sálem hudba, smích i trocha pláče. Zpívaly se koledy a nechybělo ani rozdávání balíčků plných dobrot. Vládla příjemná mikulášská atmosféra.

Vánoční jarmark

10.12.2011 10:00 hod

Na programu „Vánočního jarmarku“ se společně s ostatními organizacemi z Rosic podílelo i naše MC. V 9:30 hod přivítaly účastníky jarmarku děti s tetou Zdeničkou, aby ukázaly, co všechno se naučily v kroužku „ Zpívánky se Zdeničkou“. 

Maminky „ochotnice“ si pro děti připravily pohádku provoněnou perníky „O perníkové chaloupce“.

Perníčky si mohly děti vyzkoušet nazdobit ve výtvarné dílničce. Zde se vytvářel i papírový vánoční řetěz, který ozdobil vánoční stromeček na náměstí.

Komu se nechtělo tvořit, mohl si již hotové výrobky nakoupit na našem prodejním stánečku. Kašpárkovské maminky se moc snažily a vyrobily krásné vánoční dekorace, přáníčka,….

Všem patří náš dík.

Zdobení stromečku pro zvířátka

21.12.2011 16:00 hod

Kdyby přálo našim plánům počasí………  dospělí společně s dětmi by si v předvánočním shonu udělali hezké odpoledne a vyrazili by do přírody, ozdobili zvířátkům různými dobrotami stromeček a společně si u něho zazpívali koledy.

Bohužel. Od rána pršelo. Přesto Lucka Š. (organizátorka) se svými dětmi vybavena batohem plným dobrot a termoskami s čajem na zahřátí vyrazila na místo srazu. Přestalo pršet a společně s další maminkou a jejím chlapečkem stromeček zvířátkům ozdobili.

V příštím roce budeme doufat, že bude příroda našim plánům více nakloněna.