Letošní aprílové počasí opravdu dostálo svému přízvisku a důkladně zkoušelo náš smysl pro humor, nicméně ani to nás neodradilo od toho, abychom společně přivítali jaro v tradiční tvořivé dílně v Kašpárkovské herně.

Pod vedením lektorek Lenky Jílkové a Ivky Horňákové si tu děti vytvořily králíčky z vlny, kteří jim doma mohou zpříjemnit čekání na velikonoční nadílku. Dětské fantazii se zde meze nekladou a tak byl k vidění mezi klasickými bílými, hnědými či černými hlodavci i králík modrý, nebo třeba jedna velmi povedená slepička. Je třeba zdůraznit, že tvořivá dílna je určena, jak dětem samostatně tvořícím, tak i dětem menším, kterým pomáhají maminky. Takže pokud máte doma malé dítko, které udrží pozornost asi jako akvarijní rybička, neváhejte a stavte se. I kdyby se na výrobě mělo podílet jen pár minut, bude na výsledek náležitě pyšné.

V druhé části dílny si děti vytvořily drátkovanou dekoraci dle vlastního přání, buď k zavěšení, nebo ve formě zápichu, například do květináče. K dispozici byly nejrůznější korálky a aplikace a tak si všichni přišli na své. V duchu blížících se Velikonoc se jednalo hlavně o kraslice a květiny, ale také třeba o myšky 🙂

Kateřina Sedláčková, maminka a chovatelka modrého králíčka