Hodných strašidel jsou plné pohádky

A kdo na ně věří, mohl zavítat 17.11. 2019 do Rosic na Strašidelný bál, které pořádalo RC Kašpárkov. 

A jak to tam vlastně vypadalo? U vstupného nás přivítala Bludička a Veselá Jezinka nám namalovala na obličej obrázek. Moderátor „Harry Potter“ měl špičatý klobouk a provedl nás nejen celým odpolednem, ale i zábavnými soutěžemi, z nichž nás nejvíce bavily strašidelné sochy a ubírání židliček. Na občerstvení jsme měli netopýry, pavouky a šneky s fleky. Nechyběl ani lektvar s ovocem či čaj, ze kterého se kouřilo, až to hezké nebylo, no ale celé to nádherně ladilo.

Co se nám nejvíc líbilo? Asi to, že jsme se mohli rozhodnout, zda můžeme vyrábět u Pratety Henriety rozmanité výtvory nebo třeba tančit, točit se, podbíhat, proplétat se, divočit či v klidu sedět a pozorovat nebo se fotit ve fotokoutku s košťaty a rozvernými nápisy.

Všude kolem nás byla výzdoba, která ladila se strašidelnými a originálními kostýmy dětí. Na okně sedělo čertisko, a když jsme se rozhlédli, viděli jsme usmívající se Křemílky, upíry, Hejkala a spoustu originálních čarodějnic. Těch dětí bylo jako smetí. A přišli se jako my pobavit a zpestřit si mlhavé pošmourné odpoledne.

Po skončení akce dostali všichni jako dáreček přívěsek hada a mohli si projít světýlkovou cestu od zámecké brány až na zahradu, kde nás čekal Skřítek Dýňák a vyzval nás k podpisu. Vznikla veliká listina strašidel, kde jsme se podepsaly nejen já a dcera Eliška, ale také dalších mnoho strašidel, které na akci přišly.

Pěkně uspořádaná akce byla dílem několika obětavých dobrovolníků, za což jim patří díky. Přeji Všem mnoho Energie a Síly pro další tvoření pro děti, protože toto je Čas, který je smysluplný a už se nikdy nevrátí. A bylo to moc FAJN!!!

Zdeňka Makovská