Cirkusový kašpárkovský tábor 2022

Pohoda, kamarádi, poklad, cirkus, kostýmy, žonglování, chůze po laně, chatky, repelent, řeka, stezka odvahy…

To jsou střípky toho, co se nám vybaví při vzpomínce na cirkusový tábor pro rodiče s dětmi pořádaný RC Kašpárkov.

Poslední červnový víkend jsme se poprvé zúčastnili Kašpárkovského tábora v RS Nesměř. Rekreační středisko je zasazeno v krásné přírodě řeky Oslavy, kterou jsme v teplých dnech využívali k osvěžení a jejímu probádání – chození po kamenech, hledání raků a rybek, stavění hrází.  

Na několik dní jsme se stali pouhými pozorovateli svých dětí, které měly dny plné zábavy s kamarády. Elektroniku jim plně nahradily karetní či deskové hry na dece, pohybové a tvořivé činnosti – vše v jejich režii. Místo večerní pohádky v televizi nám děti zahrály představení s vlastnoručně vyrobenými kulisami a kostýmy. A tak jsme jeden večer drželi pěsti třem neposlušným kůzlátkům, aby je vlk nesežral. Další večer jsme shlédli pohádku O Koblížkovi, kterého nakonec přelstila mazaná liška.

V průběhu dní jsme si užili procházku okolím, ranní cirkusové rozcvičky, táborové hry, vyrábění plakátů a jiná tvoření. Jednou z her bylo také hledání pokladu, kdy děti musely splnit úkoly rozmístěné po táboře a vyluštit šifru, která jim prozradila místo, kde mají ukrytý poklad. Nechybělo ani večerní posezení u ohně s kytarou a opékaní špekáčků. Poslední večer byla připravena stezka odvahy, kdy děti ve dvojicích prošly svíčkami osvětlenou cestu a ukázaly svoji odvahu.

Po celou dobu tohoto cirkusového tábora byly k dispozici různé artistické pomůcky, s kterými někteří poctivě trénovali na závěrečné vystoupení. A tak se nám představili žongléři, provazochodci, gymnastky, spousta cvičených exotických zvířat a samozřejmě nechyběl ani klaun.

Děkujeme organizátorům a všem účastníkům za skvěle strávený čas.

Kristýna maminka z klaunské rodiny Malých