Pohoda, kamarádi, poklad, cirkus, kostýmy, žonglování, chůze po laně, chatky, repelent, řeka, stezka odvahy…

To jsou střípky toho, co se nám vybaví při vzpomínce na cirkusový tábor pro rodiče s dětmi pořádaný RC Kašpárkov.

Poslední červnový víkend jsme se poprvé zúčastnili Kašpárkovského tábora v RS Nesměř. Rekreační středisko je zasazeno v krásné přírodě řeky Oslavy, kterou jsme v teplých dnech využívali k osvěžení a jejímu probádání – chození po kamenech, hledání raků a rybek, stavění hrází.  

Na několik dní jsme se stali pouhými pozorovateli svých dětí, které měly dny plné zábavy s kamarády. Elektroniku jim plně nahradily karetní či deskové hry na dece, pohybové a tvořivé činnosti – vše v jejich režii. Místo večerní pohádky v televizi nám děti zahrály představení s vlastnoručně vyrobenými kulisami a kostýmy. A tak jsme jeden večer drželi pěsti třem neposlušným kůzlátkům, aby je vlk nesežral. Další večer jsme shlédli pohádku O Koblížkovi, kterého nakonec přelstila mazaná liška.

V průběhu dní jsme si užili procházku okolím, ranní cirkusové rozcvičky, táborové hry, vyrábění plakátů a jiná tvoření. Jednou z her bylo také hledání pokladu, kdy děti musely splnit úkoly rozmístěné po táboře a vyluštit šifru, která jim prozradila místo, kde mají ukrytý poklad. Nechybělo ani večerní posezení u ohně s kytarou a opékaní špekáčků. Poslední večer byla připravena stezka odvahy, kdy děti ve dvojicích prošly svíčkami osvětlenou cestu a ukázaly svoji odvahu.

Po celou dobu tohoto cirkusového tábora byly k dispozici různé artistické pomůcky, s kterými někteří poctivě trénovali na závěrečné vystoupení. A tak se nám představili žongléři, provazochodci, gymnastky, spousta cvičených exotických zvířat a samozřejmě nechyběl ani klaun.

Děkujeme organizátorům a všem účastníkům za skvěle strávený čas.

Kristýna maminka z klaunské rodiny Malých