Už jste si porovnali svůj čas v běhu na 100m s gepardem a doskákali jste až ke značce 15 m, kam doskočí jedním skokem klokan? Pokud ne, tak vyzkoušejte Zvířecí výzvu – Hod a skok přes potok.

Hřiště jsou zatím zavřená a tak se motivace pro pobyt venku v chladném počasí hledá čím dál hůř. Proto pro Vás máme novou aktivitu. Vycházky po Rosicích si teď může zpestřit chodníkovou dráhou. 
Kolem 3.roku by děti měli zvládnout chodit, běhat, skákat snožmo na místě i “do dálky”, přeskakovat kaluže nebo stát na jedné noze. To všechno si můžete procvičit na Chodníkové dráze. Dospělým dráha pomůže zlepšit kondici a koordinaci pohybů, vyčistit si hlavu a zbavit se stresu a navíc je to zábava!   

„CHODNÍKOVOU DRÁHU“ najdete na sídlišti Kamínky a na cyklostezce do Tetčic.

A co takhle SKÁKAT PANÁKA? Kdo si z rodičů vzpomene, jak se skáče? Několik jsme jich pro Vás po městě také nachytali. Ale můžete si ho sami nakreslit a zaskákat vlastně kdekoliv. 

PANÁKY najdete na Trojici a u školy a třeba přibydou ještě další.

Budete potřebovat rovný plácek, křídu a kamínek.

1. Nakreslete na zem panáka. Existuje spousta tvarů a variant, můžete se inspirovat. Velikost polí by měla odpovídat velikosti nohy skákajícího. Nezapomeňte nakreslit startovací čáru.

2. První hráč hodí kamínkem na pole s číslem 1, poté skáče po jedné noze postupně podle čísel, přičemž vždy přeskočí pole s kamínkem. V místě, kde má panák dvě pole vedle sebe, skočí hráč současně oběma nohama roznožmo. Dále pokračuje po jedné noze. V hlavě panáka opět skočí roznožmo. Následuje výskok s rotací o 180 stupňů a hráč se musí panákem proskákat nazpět. Úkolem je vzít kamínek z daného políčka a toto pole zároveň přeskočit. Hra dále pokračuje stejným způsobem, mění se pouze políčko, kam se kamínek hází (od č. 1 směrem nahoru)

3. Hráč skáče, dokud neudělá chybu. Pak ve hře pokračuje další hráč. Vyhrává ten, kdo jako první doskáče celého panáka.

Chyba je když:

  • Kamínek dopadne na špatné políčko nebo na čáru
  • Při skoku šlápne hráč na čáru nebo na políčko s kamínkem

Obměny hry:

  • Začít skákat od nejvyššího čísla k nejnižšímu
  • Skákat na levé noze nebo snožmo
  • Pro starší děti a dospělé- zopakovat si vyjmenovaná slova nebo násobilku. Na každém poli říct vyjmenované slovo na předem vybrané písmeno nebo násobek daného čísla.